30Czerwiec 2017

Fontanny znów przed filharmonią

Teraz, by posłuchać koncertu promenadowego, trzeba przed filharmonią zbudować scenę. Za rok w dyrygencki podest zamieni się fontanna, wokół niej powstanie amfiteatr na 200 miejsc. Wszystko to za 4,1 mln zł. Rewitalizacja placu możliwa jest dzięki funduszom europejskim w formule Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

23Czerwiec 2017

Dolina Gęśnika wraca nad wodę

I doczekaliśmy się! Dzięki pieniądzom z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych rozpoczyna się rewitalizacja Doliny Gęśnika. Ma być miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców sąsiednich, wielkich osiedli mieszkaniowych.

9Czerwiec 2017

Na deptaku będzie monitoring

Za 4 mln zł zbuduje go firma Sprint. System obejmie 53 kamery i będzie gotowy w maju przyszłego roku. Centrum monitoringu znajdzie się przy ul. Kasprowicza.

5Maj 2017

Zamknięty park przy Partyzantów

Park zostanie odnowiony i zmieni się otoczenie zbiornika przeciwpożarowego na wprost komendy policji. Zmiany są możliwe dzięki unijnym funduszom ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

5Maj 2017

Pierwszy odnawiany park jest już prawie gotowy

Chodzi o niewielki, do niedawna zaniedbany lasek przy ul. Lechitów, Nowej i Salomei. Widać już, gdzie będą biegły utwardzone alejki. Wykonawca, Inwestycyjna Grupa Budowlana, przygotowuje fundamenty pod budowę wieży widokowej. Ta sama firma odnowi park przy ul. Partyzantów.

28Kwiecień 2017

Odnawiamy zielonogórskie parki

Podpisano umowy na odnowę parku Sowińskiego i w Ochli. Obydwie prace wykona zielonogórski oddział firmy Exalo Drilling. Prace w parku Sowińskiego kosztować będą 4,5 mln zł, w Ochli – 1,8 mln zł. Inwestycje są możliwe dzięki unijnym funduszom w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Znajdź Punkt Informacyjny

Urząd Miasta Zielona Góra
Wydział Funduszy Europejskich
Biuro ZIT ul. Stary Rynek 1,
65-067 Zielona Góra

Urząd Marszałkowski

LRPO 2007 – 2013

Portal Funduszy Europejskich

POKL 2007 – 2013

Serwisy programów

Miasto Zielona Góra

Zmień czcionki
A- A+