17Marzec 2017

Nowe ścieżki dla rowerzystów

– To będzie największa rowerowa inwestycja w mieście, warta ok. 30 mln zł. Wybudujemy aż 32 km nowych ścieżek – mówi wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. Całość współfinansowana będzie z unijnego programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

3Luty 2017

Skanska zbuduje Dom Harcerza

To już pewne – za 8,2 mln zł powstanie nowy Dom Harcerza przy ul. Wyszyńskiego. Ma być gotowy pod koniec października. W środę, 1 lutego, podpisano umowę. – Na plac budowy wkroczymy pod koniec marca – zapowiedział Tomasz Miłkowski, dyrektor oddziału Skanska.

3Luty 2017

Cenny park w Kiełpinie do odnowy

Mało kto go zauważa. Od lat nie był pielęgnowany. Jadąc przez Kiełpin nie dostrzegamy, że przy drodze jest cenny park. To się zmieni, bo miasto wyda miliony złotych na udostępnienie mieszkańcom terenów zielonych.

20Styczeń 2017

Zaczynamy remont u kombatantów

– To dla mnie radosny dzień. Zaczynamy remont Domu Kombatanta, mieszkają tu bardzo zasłużeni dla miasta pensjonariusze – cieszy się prezydent Janusz Kubicki. Pieniądze potrzebne na sfinansowanie zadania w 85 proc. pochodzą z unijnego programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

2Grudzień 2016

Tak zagospodarujemy piękną Dolinę Gęśnika

W przyszłym roku ruszają prace przy rewitalizacji Doliny Gęśnika. Można powiedzieć, że miejsce zaprojektowali sami mieszkańcy.

30Wrzesień 2016

Rewitalizacja obejmie kolejne kwartały miasta

Dr Krzysztof Lisowski, który na zlecenie miasta bada miejsca, o które ma być rozszerzony obszar rewitalizacji. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zielona Góra może w najbliższych latach wydać na rewitalizację ok. 46 mln zł. 

Znajdź Punkt Informacyjny

Urząd Miasta Zielona Góra
Wydział Funduszy Europejskich
Biuro ZIT ul. Stary Rynek 1,
65-067 Zielona Góra

Urząd Marszałkowski

LRPO 2007 – 2013

Portal Funduszy Europejskich

POKL 2007 – 2013

Serwisy programów

Miasto Zielona Góra

Zmień czcionki
A- A+